S P I N E T O W E R
+90 (212) 328 22 88
info@spine-tower.com

Ödüllü Mimari

Spine Tower, RICS tarafından "Best Office Architecture Europe" ve "Best Office Architecture Turkey" ödüllerine layık görüldü. İki Design Group tarafından tasarlanan Spine Tower, 2014 yılı MIPIM ödüllerinde “Türkiye'nin En İyi Projesi” ödülünü aldı.

Doğaya Saygılı

Katlarda bulunan açılabilir kanatlar sayesinde sürekli taze hava sağlanması, binanın temeli dışında biriken yağmur sularının pompalar vasıtasıyla depolara alınması ve tekrar kullanılması, seçilmiş özel malzemeler kullanılarak sağlanan aydınlatma tasarrufu, yeşil alanlarda az sulama gerektiren bitkilerin kullanılması gibi özellikleriyle LEED GOLD sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Modern Silüet

Zemin altında 9, zemin üstünde 47 kattan oluşan Spine, İstanbul Maslak'ta eşsiz boğaz, orman, şehir manzarası, metroya ve köprülere olan yakınlığı, ezber bozan tasarımı ile şehrin modern silüetine imza atmıştır.

Dayanıklı

Spine Tower, muhtemel depremlere dayanıklı olacak şekilde projelendirilmiş ve C80 beton kullanılarak inşa edilmiştir. Düşey taşıyıcı elemanlardaki ø32 çapındaki donatıların montajında 30 bin adet manşon kullanılarak depreme karşı yüksek güvence sağlandı.

Teknolojik & Güvenli

Spine'da güvenlik, konfor ve yüksek yaşam standartlarını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış yangın algılama, söndürme ve acil anons sistemleri; deprem algılama sistemleri, HVAC otomasyon sistemleri, güvenlik sistemleri, dış cephe otomasyon sistemleri, asansör ve otomasyon sistemleri, iris tanıma, kartlı manyetik geçiş ve plaka tanıma sistemleri, otomatik kapı sistemleri, daire otomasyon sistemleri, Intercom sistemleri, enerji izleme, tüketim ve faturalandırma sistemleri gibi birçok sistem birbiriyle entegre çalışmaktadır.

Minimum Bekleme Süresi

Türkiye'de ilk kez Spine Tower'da uygulanmış Otis Compass® teknolojisi ile asansör trafiği yönetilmektedir. Üstün teknolojiyle donatılmış olan asansörler 6 m/s hızında çalışmaktadır.

Misyonumuz

Yenilikçi, girişimci, sürdürülebilirlik ile hizmet odaklı tüm faaliyetlerimiz kaliteli, hızlı, güvenilir hizmetler ve fark yaratan kusursuz bir deneyimi sunmak esas ilkemizdir. Açık geri bildirim sistemleri kurarak, farklı kanallar üzerinden de hizmetlerimize kolayca erişilebilir olması uzun süreli ilişkiler kurmamızın temel göstergesidir. Hizmetlerimizin kusursuz ve düzenli olarak sunulmasının temel prensibi yönetim anlayışımızın şeffaf, ölçümlenebilir ve güvenilir olmasından kaynaklıdır. Araştırmalarımızı memnuniyet mekanizmalarıyla takip ederek, beklentileri sürekli olarak karşılamak ve iyileştirmeler yapmak için aksiyonlar alırız. Birebir temas kuran çalışanlarımız, deneyim konusunda uzman eğitimli kişilerden oluşturulmuştur. Gelişimlerini desteklemek asli düşüncelerimizdendir. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken ve sürdürürken güvenlik konusunda en ufak bir şüpheye mahal verilmeden kuralları uygulamak suretiyle memnuniyeti en üst seviyede gerçekleştirmek daima temel prensiplerimizden olmuştur. İnsan haklarına saygılı, adil, şeffaf, açık ve doğru bilgi paylaşımı yaklaşım tarzımızdır. Çevresel ve sosyal konularda da farkındalıklar yaratmaya yönelik çalışmalar yaparız.